Zoznam darcov

  • 2 578,00 EUR 2% z daní 22.12.2017
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 2 578,00   EUR .

Už počas tehotenstva sme vedeli, že narodenie dcérky sa nezaobíde bez problémov. Mesiac som si odležala v nemocnici, spadla mi placenta a Viktorka sa narodila v 34. týždni. Bojovala o život, lekári ju museli kriesiť. Neskôr ju prepustili ako zdravé dieťa bez diagnózy. Prvé príznaky choroby sme u nej objavili, keď už mala takmer rok. Ovplyvnila aj jej očká a istý čas mala problém so srdiečkom. Najväčším víťazstvom bol fakt, že sa nám podarilo eliminovať časté epileptické záchvaty. Mala ich dvadsať až tridsaťkrát denne, bolo to naozaj strašné. Našťastie sa ich celkom zbavila a vysadili sme aj tabletky.
V prvom roku života Viktorke diagnostikovali DMO - detskú mozgovú obrnu. V ten deň ako keby sa nám bol zrútil svet, nevedeli sme čo nás čaká, lebo ani lekári nám to nepovedali. Preto sme všetko o diagnóze začali hľadať na internete a prišli na to, že je to diagnóza na celý život. Aj keď nám neustále neurologička opakuje "pripravte sa do budúcna na vozík",
tak sa nezdávame a stále hľadáme nové možnosti ako Viktorku postaviť na nôžky. Malá bojovníčka už absolvovala niekoľko liečebných pobytov a v posledných rokoch dvakrát podstúpila operáciu tzv. metódou ULIZBAT. Jej cieľom bolo zmiernenie bolestí a najmä zlepšenie pohybových funkcií. Práve tieto zákroky Viktorke pomohli najviac a uvoľnili sa jej nožičky. Viktorka pravidelne chodí na rehabilitačné cvičenia TheraSuit, cvičenie metódou Feldenkrais, masáže, jazdenie na koníkoch, Floating, plávanie.
Okrem dcérky Viktórie máme syna Jakuba ktorý má ťažkú krátkozrakosť -15,-16 dioptrii a ďalšie diagnózy - prvky autizmu, ADHD, dyslexia, dysgrafia.
Najviac sa s Viktorkou tešíme z jej pokrokov, ktorých neustále pribúda. Preto by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc pre Viktorku na rehabilitačné cvičenie v ADELI v Piešťanoch. Vďaka rehabilitačnému cvičeniu v Piešťanoch sa zlepší jej zdravotný stav a splní sa jej veľký sen urobiť svoje samostatné kroky.
Ďakujeme všetkým,
ktorí jej svojím príspevkom pomôžu splniť jej sen.
Janka Vigašová

Dobrým skutkom pre Viktorku Vigašovú je finančný dar 2 578 Eur na úhradu rehabilitačného programu v Adeli Medical Center v Piešťanoch.

Janka Vigašová
Bánská Bystrica
Tel. 0915 830 706

Fotogaléria

Súvisiace články

Transparentný účet: 2700376999/8330 + IBAN: CZ 152 010 000 000 270 037 6999
Všeobecné obchodné podmienky
Tvorba webových stránok - Neternity.cz