Zoznam darcov

  • 525,00 EUR 2% z daní 20.1.2016
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 525,00   EUR .

Absolvuje ich však s radosťou, pretože verí, že už čoskoro sa bude môcť s kamarátkami naháňať po vlastných.

Viktorka sa narodila ako naše druhé dieťa. Pôrod prebiehal s komplikáciami v skorší termín pre predčasné odlučovanie placenty. Keď mi uložili malý uzlíček do rúk, ani vo sne ma nenapadlo, ako kruto sa so mnou a dcérkou osud zahrá.

Prvé mesiace s novým prírastkom sa nijak nevymykali normálu a nič nenasvedčovalo tomu, že by z Viktorky nemohlo vyrásť zdravé, krásne a usmievavé dievčatko. Všetko z toho sa splnilo, až na to zdravíčko. Okolo štvrtého mesiaca sme spozorovali, že niečo nie je v poriadku. Nereagovala ako ostatné detičky v jej veku a svalstvo celého telíčka mala spastické. Po všetkých vyšetreniach prišla veľká rana, Viktorke diagnostikovali detskú mozgovú obrnu - kvdraspastickú formu.
Hnedooká krásavica Viktorka má dnes 8 rokov, chodí do druhej triedy .Len jej úsmev, ktorý rozdáva dookola nás hreje pri srdiečku a každým jej nežným objatím cítime, že nás vníma a vníma aj svet okolo seba.

Najviac sa Viktorke tešíme z jej pokrokov, ktorých neustále pribúda. Malá bojovníčka už absolvovala niekoľko liečebných pobytov a v posledných rokoch dvakrát podstúpila operáciu tzv. metódou ULIZBAT, ktorej cieľom je zmiernenie bolestí a najmä zlepšenie pohybových funkcií. Práve tieto zákroky Viktorke pomohli najviac a uvoľnili sa jej nožičky. Pravidelne chodí na cvičenie Feldenkrais, plávanie ,masáže, cvičenie s fizioterapeutkov, Floatinga, koníky. Všetky tieto procedúry sú pre nás finančne veľmi náročné. Preto by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc na cvičenia Feldenkrias /1 hodina 35 €/.

Za akúkoľvek finančnú pomoc vám budeme vďační.
Janka Vigašová

Dobrým skutkom pre Viktorku je finančný dar 525 Eur na úhradu cvičenia metódou Feldenkrias.

Janka Vigašová
Bánská Bystrica
Tel. 0915 830 706

Transparentný účet: 2700376999/8330 + IBAN: CZ 152 010 000 000 270 037 6999
Všeobecné obchodné podmienky
Tvorba webových stránok - Neternity.cz