Zoznam darcov

  • 900,00 EUR ples Broker Consulting 18.1.2016
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 900,00   EUR .

Dôvodom bolo najmä to, že rýchla zdravotná pomoc zle vyhodnotila závažnosť stavu mojej maminy a odviezla nás do nemocnice v Piešťanoch, kde som sa nemohol narodiť, čím som stratil drahocenný čas, lebo tam nie sú na to vybavení a tak museli volať druhú sanitku, ktorá ma odviezla do Trnavy, kde som sa narodil zo zakrvácaním a neokysličeným mozgom, museli ma oživovať. Prvé týždne svojho života som strávil v inkubátore zo životom na vlásku.

Následkom týchto okolností bol môj štart do života naozaj ťažký, bola mi diagnostikovaná detská mozgová obrna a k nej sa pridala epilepsia, síce vidím ale mám problémy s fixáciou zraku, neviem sa plaziť, otočiť ani sadnúť si, nedokážem sám papať ale snažím sa to naučiť.

Moja diagnóza je takáto: Symptomatické epileptické záchvaty charakteru infantilných spazmov, t.č. kompenzované, stav po perinatálnej cerebrálnej lézii, kortikálna a perventikulárna atrofia, DMO-kvadruparetický syndróm, psychomotorická reterdácia, kineziologicky II-III trimenon, inkontinencia alvi et. Urinae.

Tento závažný stav ma stále núti cvičiť, stimulovať moje telíčko, čo mi odporúčajú i lekári a fyzioterapeuti. Cvičím najmä doma s maminou, viem že iba tak môžem niečo dokázať. Okrem toho pravidelne chodím na očnú terapiu, na hipoterapiu, plávať, Bobath koncept cvičím v Martine, Body-mind centering v Bratislave, doktorovi Smoljaninovovi do Tatier, tety terapeutky so mnou chodia cvičiť aj domov niekoľkokrát týždenne, pravidelne navštevujem špeciálneho logopéda, špeciálnych pedagógov. Väčšina terapií však nie je hradená poisťovňou no práve vďaka týmto terapiám som začal viac vnímať okolitý svet, posunky som nahradil prvými slovíčkami no po motorickej stránke mi to zatiaľ nejde.

Obraciame sa na Vás s prosbou v mene nášho synčeka, keďže my, rodičia detičiek inak obdarených nemáme inú možnosť, ak chceme pre svoje dieťa urobiť všetko preto aby jeho život bol čo najplnohodnotnejší a bolo samostatné v maximálnej možnej miere. Nechceme naše dieťa nechať ležať medzi štyrmi stenami a trpieť ale túžime mu dopriať šťastné detstvo. Liečba, rehabilitácia a nevyhnutné pomôcky sú však pre nás finančne nezvládnuteľné. Preto hľadáme všetky možné spôsoby ako Vikinkovi pomôcť, aby sme neľutovali ani jeden stratený deň, ani jednu príležitosť na zlepšenie jeho stavu po mentálnej i po motorickej stránke. A práve rehabilitačné cvičenie je nenahraditeľnou súčasťou snahy o zlepšenie jeho stavu.
Sme päťčlenná rodina, otec pracuje, matka je doma s malým Viktorom, jedna dcéra (19 rokov) študuje na Palackého univerzite v Olomouci, druhá dcéra (18 rokov) študuje na Hotelovej akadémii v Piešťanoch. Vlastníme rodinný dom a auto, všetko financujeme iba s otcovej výplaty a materského príspevku (mesačný príjem sa rovná i výdavkom, takmer nie je možné tvoriť si úspory), úspory v hotovosti už nemáme žiadne, všetky sme vyčerpali na rehabilitácie či zakúpenie pomôcok pre Viktora a v nedávnej minulosti na prestavbu domu.

Veríme, že Vaša šľachetnosť dá nádej Vikinkovi na zlepšenie jeho možností.
Z celého srdca ďakujeme.

Z úctou rodičia Anna a Viktor Vicenoví a Vikinko

Dobrým skutkom pre Viktora a jeho rodinu je finančný dar 900 Eur na rehabilitačné cvičenie Possibilitas Piešťany.

Viktor Vicena
Horná Streda
Tel: +421 917 126 335

Fotogaléria

Transparentný účet: 2700376999/8330 + IBAN: CZ 152 010 000 000 270 037 6999
Všeobecné obchodné podmienky
Tvorba webových stránok - Neternity.cz