Zoznam darcov

  • 10,00 EUR Anonymný darca 18.12.2023
  • 990,00 EUR Broker Consulting, a.s. -... 13.9.2023
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 1 000,00   EUR .

Keď som prišiel na vstupnú prehliadku ostala pani doktorka zarazená a oznámila mame, že má podozrenie na detský autizmus. Mama so starou mamou ihneď so mnou navštívili odborných lekárov, ktorý potvrdili moju diagnózu: pervazívna vývinová porucha, detský autizmus.

Pre moju rodinu to bola rana a zároveň úľava. Dovtedy si maminka stále myslela, že to ona nezvládala, že zlyhala ako matka a veľa, veľa výčitiek voči sebe... A on bol problém niekde inde, v mojej chorobe.  Som aktívny od rána do večera. Moja starká ma volá „motorová myš". Ako sa ráno zobudím nezastavím sa kým nejdem spať. Preto mi mama vymýšľa aktivity a výlety, pre mňa bezpečné. Nemôže ma nechať ani sekundu samého, vždy niečo vyvediem a neraz som si aj ublížil. Teraz keď už je nad slnko jasné čo mi je, spolu na tom pracujeme. Pani doktorka nám povedala, že do piatich až siedmich rokov sa dá ešte urobiť veľký pokrok. 

Sme na začiatku cesty, nevieme čo nás ešte čaká. Chodíme na rôzne terapie. Taktiež som nastúpil  do špeciálnej škôlky pre autistov v Žiline. Absolvujem Physio canisterapie, ktoré sa zintenzívňujú a mnoho vyšetrení a cvičení. Nosím plienky, lebo nočník a toaleta mi nič nehovorí. S jedlom to je tiež komplikované, zjem len určité jedlá, ale mám rád farebné ovocie a zeleninku  (červené, zelené, oranžové).

To je len časť z toho čo robím a veľmi mi to pomáha, preto mi idú terapie zintenzívniť na 2x týždenne, čo znamená raz toľké výdavky. Bohužiaľ nestačia nám na to financie. Keďže mama si musela požiadať o predĺžený rodičovský príspevok a nemôže sa riadne zamestnať. Rodičovský príspevok je veľmi nízky a  maminka je na mňa sama. Pomáha nám moja stará mama a môj strýko - mamin brat. Robia čo môžu, no starká je na invalidnom a tiež toho nemá veľa, no vždy sa s nami podelí.

Terapie a liečbu platíme z darov od ľudí s veľkým srdiečkom, čo nám pomáhajú aj v tejto ťažkej dobe za čo vám všetkým srdečne ĎAKUJEME. S vašou pomocou sa nám bude ľahšie zdolávať prekážky, kráčať životom a napredovať v liečbe. Ďakujeme!

S pozdravom a s úsmevom šťastia na tvári
Váš malý veľký bojovník Tadeáško

Dobrým skutkom pre Tadeáška Kováčika je finančný dar vo výši 1 000 eur na individuálnu formu kognitívno – senzorickej intervencie v PHYSIO CANIS, o.z.

Iveta Chládeková
Žilina
Tel: 0948623738

Fotogaléria

Transparentný účet: IBAN SK6283300000002002038140