Zoznam darcov

  • 1 188,00 EUR 2% z daní 28.2.2016
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 1 188,00   EUR .

Dcérky sa narodili predčasne, v 28. týždni. Skoro 2 mesiace sme strávili na neonatológii. Aj napriek intenzívnemu rehabilitačnému cvičeniu, ktoré sme s nimi začali pravidelne cvičiť od ich 8. týždňov, v dôsledku zakrvácania do mozgu, sa obe zaradili k deťom postihnutým detskou mozgovou obrnou.
Prešli sme dlhou cestou každodenného cvičenia Vojtovkou, ktorú sme doplnili Bobath terapiou. Viackrát dievčatká absolvovali rehabilitačné pobyty v UN v Martine, Rehabilitačnom centre Harmony, každoročne navštevujeme Prírodné jódové kúpele v Číži. Cvičenia doplňujeme plávaním, hipoterapiou, kraniosakrálnou terapiou, osteopatiou a ďalšími rehabilitačnými cvičeniami, Dévenyi terapiou ako aj TheraSuit terapiu a Giger MD terapiu.

Dcérky vďaka pravidelným rehabilitáciám začali chodiť na približne 4 roky, no ich chôdza je len na krátke vzdialenosti, nestabilná a za pomoci druhej osoby. Obe sú držiteľky ŤZP preukazov s doprovodom.
Sofi a Naty majú za sebou už 2 operácie fibrotómie metódou Ulzibát v Kladne, u Dr. Nazarkina, z Tule, RU (na Slovensku sa tento typ operácie zatiaľ nerobí). Sofi bola operovaná aj na oči a v najbližších mesiacoch ju čaká ďalšia očná operácia. V dôsledku jej základnej diagnózy si Sofka už 2x rozbila hlavu a raz spôsobila popáleniny na stehne.

Momentálne Natálka s Sofinka navštevujú prvý ročník v Košiciach.
Minulý rok sme začali s terapiou lezením na stene pre postihnuté deti pod vedením skúsených rehabilitačných pracovníkov. Aj tu už vidíme vďaka tejto inovatívnej metodike pokroky.
S manželom a dcérkami bývame v byte. Po šiestich rokoch som sa vrátila do práce na znížený úvazok, doobeda, kým sú deti v škole som v práci, popoludnia trávime rehabilitovaním.
Pre spastické deti s DMO je nutné pravidelne absolvovať intenzívne rehabilitácie, plávanie, hipoterapiu a pod. Radi by sme opakovane s deťmi absolvovali aj TheraSuit metódu v Rehabilitačnom centre Liberta v Košiciach v kombinácií s GIGER terapiou. Po týchto terapiách vidíme u našich dvojčiat posun vpred, cvičenia im pomáhajú, sú pre nich dennodennou nevyhnutnosťou.
Predom ďakujem za Vašu pomoc a budem dúfať vo Vašu priazeň.

S pozdravom Miriam Mlynárová - mama

Dobrým skutkom pre Sofinku a Natálku Mlynárovy je finančný dar 1200 Eur na rehabilitačný program TheraSuit.

Miriam Mlynárová
Košice
Telefon: 905 636 135

Fotogaléria

Transparentný účet: 2700376999/8330 + IBAN: CZ 152 010 000 000 270 037 6999
Všeobecné obchodné podmienky
Tvorba webových stránok - Neternity.cz