Zoznam darcov

  • 3 200,00 EUR Broker Consulting, a.s. -... 7.2.2024
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 3 200,00   EUR .

Môj synček Miško je usmievavý 12-ročný chlapček, ktorý sa narodil zdravý spolu so svojím dvojčaťom Maťkom. Napredoval spolu so svojím bratom doslova "tabuľkovo". No po prvom očkovaní klasickou vakcínou Hexa v štvrtom mesiaci života sa náš život zmenil. Očkovanie Miškove telíčko nezvládlo a zareagovalo krvácaním do mozgu s následným upadnutím do bezvedomia.

Nasledoval boj o život, rýchly prevoz do Košíc na detské ARO, kde bol týždeň v umelom spánku. Po prebudení boli jeho prognózy biedne. Naučili sme sa cvičiť Vojtovu metódu a začali bojovať o lepší život. Nedostatkom kyslíka sa mozog poškodil a telesný a mentálny vývoj sa spomalil, momentálne je na úrovni ročného dieťaťa. Diagnóza DMO kvadrupereza.

Za deväť rokov intenzívneho cvičenia, či už doma alebo v rehabilitačných zariadeniach máme doma z ležiaceho chlapca, chodiaceho ..... neprejde ešte veľa, ale je tam snaha a radosť. Čaká nás ešte dlhá cesta.

Doma ma rád hudbu, hlavne detské pesničky, miluje zvukové hračky. Chodí do špeciálnej školy veľmi rád. Veľmi veľa rehabilituje v súkromných rehabilitačných zariadeniach, ktoré nie sú hradené zdravotnou poisťovňou, no pomáhajú nám napredovať.

Keďže mám okrem Miška ešte tri detičky, je to veľmi finančne náročne, pretože už rok a pol žijeme v podnájme za neuveriteľnú sumu. Snažím sa veľmi deťom dať všetko čo môžem, čo je v mojich silách, no občas potrebujem sama pomoc.

Ďakujem.
Martina Šimková Kaňuková

Dobrým skutkom pre Mišku Kaňuka je finančný dar vo výši 3 200 eur na 2-týždňový neuro-rehabilitačný program v Hendi Centru Piešťany.

Martina Šimková Kaňuková
Poprad
Tel: 0907190312

Fotogaléria

Transparentný účet: IBAN SK6283300000002002038140