Zoznam darcov

  • 15,00 EUR Jakub Gajdoš 27.12.2022
  • 40,00 EUR Veronika Hornáková 22.12.2022
  • 1 035,00 EUR Dobrý skutok na ľade 2022... 13.12.2022
  • 10,00 EUR Veronika Špotáková 29.11.2022
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 1 100,00   EUR .

Luka má dnes 7 a pol rôčka a máme obrovskú radosť, že predovšetkým jeho odhodlanosťou a silnou vôľou sa mu v septembri tohto roku podarilo začať povinnú školskú dochádzku – je z neho prváčik.

O život bojuje vlastne od narodenia, keď v dôsledku zlého určenia termínu pôrodu prekonal viacnásobnú sepsu a v prvom rôčku svojho života vôbec nepoznal svoju postieľku, ale dobre poznal všetky nemocničné lôžka od Starej Ľubovne, cez  Bratislavu, až po Prahu. Potravu už 7 rokov prijíma cez PEG - sondou rovno do žalúdka, jeho telíčko je  veľmi slabé a vyžaduje trvalú liečbu, ale hlavne nákladné rehabilitácie, aby jeho motorické funkciu úplne nezlyhali.

Má vrodené ochorenie mitochondriopatiu. Ide o stav, kde sú poškodené bunky, ktoré sú dôležité pre normálne vykonávanie činností ako jesť, postaviť sa, vidieť... Luka dokáže len niektoré z nich. Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani  bielkovinu (telo ide na úsporný režim, nedokáže získavať energiu). Vraj je prvé dieťa s touto diagnózou, ktoré dokáže napredovať. Každý jeden i ten najmenší krôčik vpred je veľmi ťažký, je za ním veľa driny, sĺz a nespočetné množstvo odcvičených dní, týždňov, mesiacov. 

Všetky ďalšie operačné zákroky, lieky a zdravotné pomôcky sú finančne veľmi náročné. Čo nás ale momentálne trápi najviac je nastavenie jeho životného cyklu na už spomínanú školskú dochádzku. Musíme zladiť školskú dochádzku s nevyhnutnými rehabilitáciami. Aj naďalej budeme  navštevovať rehabilitačné centrá, ale už v obmedzenom režime. Túto stratu  sme nútení posilniť rehabilitáciou v domácom prostredí.

Z toho dôvodu potrebujeme finančné prostriedky na zakúpenie najrôznejších rehabilitačných pomôcok a zariadení, určených na fungovanie v domácom prostredí. Odporúčanie sme dostali na rehabilitačný stroj MOTOTREN DUO 3.  Doma by mohol na tomto stroji denne cvičiť a malými krokmi sa posúvať vpred. Tento stroj má veľa funkcií a hlavne je od 3 rokov až po dospelosť. Bude ho sprevádzať celým životom.

V prípade, že sa rozhodnete môjmu synčekovi pomôcť Váš finančný dar prispeje k zlepšeniu jeho kvality života a začlenenia medzi jeho zdravých rovesníkov.
Ďakujeme

S pozdravom 
Beáta Kušmireková & Luka Klokoč (synček) 

Dobrým skutkom pre Luku Klokoča je finančný dar 1 100 Eur na čiastočnú úhradu rehabilitačnej pomôcky MOTOTREN DUO 3.

Beáta Kušmireková
Spišská Belá
0905280440

Fotogaléria

Transparentný účet: IBAN SK6283300000002002038140