Zoznam darcov

  • 345,00 EUR charitatívna akcia (Kubja... 7.10.2014
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 345,00   EUR .

Lydka má 10 rokov, Jakubko 8 a Ninka 6 rokov. Spoločne býváme v rodinom dome v Oščadnici. Lydka sa narodila predčasne so zápalo pľúc, v 8. mesiaci tehotensta, dôsledkom čoho jej praskli pľúca a následne bola oživovaná. Nedokysličenie mozgu spôsobilo spomalený motorický vývin, diagnostikovali jej detskú mozgovú obrnu a v treťom roku života sa přidružila epilepsia.

Následovali cvičenia, rehabilitačné pobyty, návštevy lekárov, operácie, liečenia … Vyskúšali sme takmer všetky metódy cvičenia, o kterých sme sa dozvedeli a každá Lydke veľmi pomohla. Lydka je veselé dievčatko, nevzdala sa a dnes dokáže chodiť s pomocou dospelej osoby alebo chodítkom.
Navštevuje tretí ročník Špeciálnej základnej školy v Čadci, kam ju každý deň vozievam. Ďalej pokračujeme v plavání, hipoterapii a pravidelne absolvujeme kúpeľnú liečbu.
Kubko je tiež tretiak, ale v beznej základnej škole v mieste nášho bydliska. Veľmi nám pomáha a v škole sa mu tiež darí.

Ninka sa narodila jako zdravé dieta, no postupom času sa jej na telíčku začali objavovať fľaky. Je pretvyšetrovaná na neurofibromatózu, ale našťastie to vyzerá na miernejšu mozaikovú formu. Je sledovaná v špecializovanom pracovisku v Bratislave, kde jej pravidelne robia všetky specialne vyšetrenia. Jej zdravotný stav si tak isto vyžaduje preventívne cvičenia a rehabilitačnú liečbu. Na mozgu sa jej objavili hamartomy, ale momentálne žiadne iné obmedzenia nemá. Od budúceho školského roka už z nej bude prváčka.
Kedže ja som opatrovateľkou najstaršej dcerky, živiteľom našej rodiny je len manžel. Rehabilitačné pobyty, lieky, cvičenia a všetka snaha našu rodinu stála už veľmi vela peňazí, aj keď nám častokrát pomohli starí rodičia a nadácie.
Touto cestou Vás chceme požiadať o finančnú pomoc pre Lydku a Ninku. Peniaze by sme použili na zaplatenie kúpeľnej liečky v Kováčovej, kam cheme isť v máji tohoto roka.
Veríme, že aj tento rehabilitačný pobyt našim dcérkam pomôže a budeme Vám vďační za vašu pomoc.
S pozdravom Gabriela Kubjatková

Dobrým skutkom pre Lydku, Ninku a ich rodinu je 345 Euro na platbu rehabilitačného kúpeľného pobytu v Kováčovej.

Gabriela Kubjatková
Oščadnica
Telefon: 0908 902 749

Transparentný účet: 2700376999/8330 + IBAN: CZ 152 010 000 000 270 037 6999
Všeobecné obchodné podmienky
Tvorba webových stránok - Neternity.cz