Zoznam darcov

  • 782,00 EUR 2% z daní 25.6.2018
  • 5,00 EUR Anonymný darca 23.5.2018
  • 20,00 EUR Anonymný darca 18.2.2018
  • 1 693,00 EUR ples Broker Consulting 20... 1.2.2018
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 2 500,00   EUR .

Naša životná tragédia sa začala roku 2009, keď našu dcéru hospitalizovali v Žilinskej nemocnici so zápalom pľúc. Dcéra bola toho času tehotná v 6.mesiaci tehotenstva. Po vyšetreniach sa ukázalo, prečo nezaberala liečba. Jej primárna diagnóza bola chrípka H1N1(prasacia chrípka). Dcérin stav sa prudko zhoršoval, na to ju previezli do Fakultnej nemocnice v Martine, kde ju držali v umelom spánku. Pre veľmi vážny zdravotný stav bola nevyhnutná sekcia plodu, na to sa dcére výrazne a nezvratne zhoršil zdravotný stav. Svoj boj o život prehrala o mesiac neskôr. Dieťa, ktoré sa narodilo bola moja vnučka Lenka, ktorá vážila 940g a merala 35 cm. Lekári jej dávali malú nádej na prežitie, nakoľko jej nebohej matke v posledných dňoch tehotenstva odchádzali vnútorné orgány, pľúca pracovali minimálne. Lenka  mala výrazný nedostatok kyslíka v tele matky. Úpenlivá snaha martinských lekárov a nepochopiteľná snaha Lenky žiť spolu urobili zázrak a Lenka prežila. No všetko nebolo žiaľ tak jednoduché.. Lekárske vyšetrenia ukázali, že má poškodený zrak s hrozbou slepoty. V tomto prípade bojovali o zvyšky zraku lekári v Bratislave na Kramároch. Tu sa tiež starajú o jej choré srdiečko. Dievčatko má aj vrodenú DMO ( detskú mozgovú obrnu) kvadruspastickú formu. My, starí rodičia sme sa rozhodli o zverenie vnučky do našej  opatery.. Malá bola ešte vtedy na dýchacom prístroji, ktorý už dlho nepoužíva, dokáže sama dýchať. Na začiatku to bolo veľmi ťažké. Napriek tomu Leničku veľmi ľúbime a pokroky, ktoré urobila sú naozaj veľké. Pravidelne rehabilitujeme, navštevujeme rehabilitačné centrá ako sú Kováčova, Dunajská Lužná a ADELI centrum v Piešťanoch., v ktorom sa nám veľmi páči a naša Lenka vďaka nim urobila veľké pokroky. Vždy sa znova tešíme do ADELI. Nie všetky pobyty sú však preplácané poisťovňami, aj chodenie po lekároch je veľmi finančne náročné. Naša Lenka si vyžaduje 24-hodinovú starostlivosť. Nedokáže sa sama najesť, nechodí ani nerozpráva, nosí aj plienky, treba ju často polohovať. Napriek všetkým diagnózam, ktoré Lenka má je to veľmi usmievavé dievčatko, ktoré vďaka cvičeniam napreduje. V dnešnej dobe má 7 rokov. Dokáže sa už sama posadiť, držať fľašu, povie aj pár slov - mama, baba, ble a keď je hladná povie ham. Tento rok sa nám už podarilo dostať do ADELI, z čoho sme veľmi šťastní. Chceli by sme tieto pobyty opakovať pretože lekári povedali, že Lenka má nádej na chodenie preto potrebuje ešte veľa rehabilitovať a cvičiť a je k tomu ešte veľmi dlhá cesta.
My jej ale veríme a preto vás prosíme o finančnú pomoc aby sme sa znova dostali do ADELI, preto chceme poprosiť  dobrých ľudí o pomoc aj takouto formou, za každé jedno darované euro pre našu vnučku Lenku z celého srdca ĎAKUJEME. 
Hnidzíkovi

Dobrým skutkom pre Leničku Hnidzíkovú je finančný dar 2 500 Eur na úhradu rehabilitačného programu v Adeli Medical Center v Piešťanoch.

Emília Hnidzíková
Turzovka
Telefon: 0908911925

Fotogaléria

Transparentný účet: 2700376999/8330 + IBAN: CZ 152 010 000 000 270 037 6999
Všeobecné obchodné podmienky
Tvorba webových stránok - Neternity.cz