Zoznam darcov

  • 1 240,00 EUR Konferencia BC 2022 17.2.2022
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 1 240,00   EUR .

Naša dcérka Karinka má 8 rokov a narodila sa spolu so svojou sestričkou v 37 týždni a trápi ju DMO ľavostranná spastická hemiparéza, vrodená vývojová chyba mozgu – schizencephalia, spastická hemiplégia, čo znamená, že dcérka má v dôsledku tejto diagnóze  postihnutú ľavú stranu tela  a z tohto dôvodu  má problém s rovnováhou pri chôdzi, ľavú rúčku nepoužíva, na ľavú nôžku špičkuje, taktiež má problém s rečou. V dôsledku diagnózy sa jej šľachy sťahujú, čo zhoršuje jej aj tak  už obmedzenú hybnosť postihnutej časti tela.  Jej  sestrička je chvála bohu zdravá.

Karinka absolvuje od narodenia rehabilitácie formou Vojtovej metódy a taktiež neurokineziterapiu v Tatranskej Kotline, no najväčší pokrok urobila po pobyte v Adeli centre Piešťany. Táto liečba je však veľmi drahá. Chceli by sme ju ešte absolvovať, aby sme dosiahli ďalšie zlepšenie jej pohybových funkcií. Naša Karinka  aj vďaka možnosti zbierania 2%, absolvovala už druhú operáciu Ulzibát a následne rehabilitáciu v Adeli centre Piešťany , pričom Karinku to neskutočne  posunulo dopredu o čom svedčia aj záverečné správy z Adeli, taktiež Naša neurologička uznala, že Karinke sa od poslednej kontroly výrazne zlepšil zdravotný stav čo sa týka motoriky a hlavne hybnosti ľavej rúčky a nôžky, no realita je taká, že Karinka v dôsledku danej diagnózy  musí tvrdo cvičiť a rehabilitovať, a čo je dôležité, že práve teraz v rannom veku a preto sa veľmi snažíme, aby tieto rehabilitácie absolvovala práve v Adeli, resp. v centru Axis, kde Karinka dosahuje  úžasné výsledky. Preto sa snažíme získať finančnú podporu aj takýmto spôsobom.

Takýto   rehabilitačný  pobyt (12 dní) stojí  cca 3 900 €,  pričom poisťovňa nám prepláca cca 80 €. V  tejto cene nie je zahrnuté ubytovanie a strava, nakoľko ubytovanie priamo v Adeli centre je pre nás finančne nedostupné, preto riešime ubytovanie na súkromí a stravu si varíme sami. Účelom tejto rehabilitácie je zlepšenie celkových motoristických funkcii, najmä zníženie svalového tonusu. Ide hlavne  o to, aby sa zabránilo sťahovaniu šľach, čo by spôsobilo degeneratívne zmeny v postihnutej časti tela. 

S pozdravom
Eva Vojtaššáková

Dobrým skutkom pre Karinku Vojtaššákovú je finančný dar 3 000 Eur na úhradu dvojtýždenného rehabilitačného pobyt v centru Axis v Piešťanoch.

Eva Vojtaššáková
Ždiar
Tel: 0907 834 956 

Karinka

Transparentný účet: IBAN SK6283300000002002038140