Zoznam darcov

  • 3 140,00 EUR Broker Consulting, a.s. -... 10.8.2021
  • 100,00 EUR Mirka Jančovičová 29.4.2021
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 3 240,00   EUR .

Teraz máme krásnych 11 rôčkov. Sme anjelmi na zemi a žijeme náš svojský svet s ťažkým postihom až 90% obidvaja. Máme veľa vedľajších diagnóz ale najpodstatnejšie sú detská mozgová obrna a epilepsia u nás obidvoch. Obidvaja máme kvadruparetickú formu, teda postih všetkých končatín.

Napriek tomu krásne papáme a prehĺtame, vieme žuť. Aj to je pre nás zázrak. Mentálne veľmi dobre vnímame a komunikujeme s okolím. Emka rozpráva svoje hatlaninky a Paľko dokáže povedať niekoľko slov. Náš stav sa maličkými krôčikmi posúva dopredu. Vďaka rehabilitáciám, ktoré absolvuje naša mamina s nami už od inkubátorov. Emka sa pretočí a začala držať hlávku,Paľko krásne začína chodiť za ručičky, dokáže zliezť zo sedačky, začal plaziť, naučil sa chytiť si lyžičku, monenálne trénujme aby vydržal čo najdlhšie v sede a uvoľňujeme spazmy pod kolienkami botoxom a intenzívnym cvičením.

Naša mamina je s nami sama od našich dvoch rokov, takže sa o nás stará 24h denne a robí pre nás všetko na svete. Žijeme z opatrovateľského príspevku v našom zahypotékovanom byte. Potrebujeme nutne rehabilitovať, ideálně špeciálny program therasuit – kostýmová terapia.

Veľmi prosíme, ak by ste nám mohli opäť pomôcť s financovaním rehabilitačného programu v rehabilitačnom zariadení Ceremina, ktoré je 40 km od nášho bydliska. V tomto centre pracujú fyzioterapeuti, ktorí s nami pracovali aj v minulosti, takže spolupráca bude o to jednoduchšia.

Sme na dlhej ceste skvalitniť náš život, ale bez Vašej pomoci to asi ťažko ďalej zvládneme.   

Za svojich detičiek
Marianna Štefanovičová

Dobrým skutkom pre Emu a Paľka Brindzovi je finančný dar 3 240 Eur na rehabilitácie v Centru rehabilitácie CEREMINA.

Mgr. Marianna Štefanovičová
Nitra
Tel:0902297637

Fotogaléria

Transparentný účet: IBAN SK6283300000002002038140