Zoznam darcov

  • 10,00 EUR Broker Consulting - dopl.... 19.5.2016
  • 240,00 EUR ACA Services, s.r.o. 29.3.2016
  • 700,00 EUR 2% z daní 23.3.2016
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 950,00   EUR .

Po pol roku mu shant zrušili. Od začiatku sme cvičili vojtovu metódu, Bobatha, posilovačky, stále rehabilitujeme, prvej sme stále chodievali na rehab. pobyty do Martina, teraz do Dunajskej Lúžnej, kúpeľov Kováčová, stále robíme všetko preto, aby sa jeho stav zlepšoval. Začal chodiť, keď mal 2,5roka, rozpráva, mentálne je v poriadku. Pravú stranu má horšiu aj nôžku aj rúčku. Dávnejšie sme boli na operácii nožičiek v Žiline, pomohlo, trošku lepšie, nevzdávame sa,stále bojujeme a darí sa nám. Denisko je celkom zlatý,len mu treba pomôcť. Kým rastie musí stále cvičiť, aby sa mu aj tá pravá strana vyvíjala rovnako, ako ľavá, i keď už má aj rúčku aj nôžku trošku kratšiu, teraz rastom už aj skolióza chrbtice. S rukou je to trošku horšie jemná motorika je slabá. Teraz chodí do 7.triedy normálnej ZŠ u nás v Lipt. Lúžnej ako integrovaný, celkom sa mu darí, i keď sú trošku problémy, hlavne matematika, má aj asistenta, no treba sa mu venovať, dennodenne s ním píšem domáce úlohy a učíme sa, má veľa kamarátov, smeje sa, rád rozpráva, je to náš zázrak, všetci ho majú radi, spája celú našu rodinu a snaží sa vyrovnať ostatným deťom. Bol aj na prvom svätom prijímaní.

Jeho liečba je ale finančne dosť náročná, všade treba doplácať, Denisko má ešte 2 starších súrodencov, Lukáš 20 rokov – študuje na VŠ a Kristínka 18 rokov- študuje na SŠ. ktorí tiež potrebujú, výdavky na nich sú čoraz väčšie, bývajú na internátoch , školské výdavky a tak, ale ho dosť podporujú a pomáhajú mu a on nám to všetkým vracia svojimi úspechmi. Manžel pracuje ako vodokúrenár v súkr. firme a ja poberám opatrovateľský príspevok na Deniska, môžem sa mu venovať. Náš príjem, ale nie je postačujúci, veď sme 5 členná rodina. Peniaze idú väčšinou na liečbu Deniska.

V roku 2013 sme absolvovali operáciu Ulzibata v Krakove, v Poľsku, poisťovne ju nehradia, riešili sme to pôžičkou, stála 3000,-eur. Operácia mu pomohla, lebo rastom má už aj posťahované šľachy, pouvoľňovala ho, aj lekári nám to odporúčali. Každý rok chodievame do kúpeľov Kováčová - 300,-eur, aby sme to rozcvičili. aj na reh. pobyty v Dunajskej Lúžnej, 150,- eur,. Aspoň 2-3krát do roka, aby sme ozaj nič nezanedbali, keďže rastie. Chodievali sme aj k súkr. reh. lekárovi Mudr. Sergej Fedotov v Banskej Bystrici, asi 8 rokov, tak 1 krát za mesiac, platba na 1 rok stála okolo 510,-eur. Cez prázdniny, aj vlani, bol v tábore Hľadáme talenty, na Remate pri Handlovej, ktorý organizuje paraolympijský výbor, veľmi sa tam teší, páči sa mu tam, tiež tam športujú, doplácali sme 100,- eur.. Chodievame aj na reh. týždenný pobyt do Martina, je to cvičenie Bobath koncept a stojí to 300,-eur. Ďalej chodievame na plávanie, masáže, sauny, wellness procedúry, hipoterapiu...pravidelné rehabilitácie, najnovšie začal chodiť do Fitnes centra, veľmi ho to baví, chodí medzi veľkých chalanov a chcem, aby už aj sám začal pre seba niečo robiť a pochopil, že je to potrebné, tak sa snažíme robiť podľa možností, ako sa nám dá.

Vopred Vám ďakujeme za akúkoľvek finančnú pomoc.
Pozdravuje Vás Denisko s maminkou.

Dobrým skutkom pre Deniska Targoša je finančný dar 950 Eur na rehabilitačné pobyty a programy.


Silvia Targošová
Liptovská Lúžna
Telefon: 0907 310 585

Fotogaléria

Transparentný účet: 2700376999/8330 + IBAN: CZ 152 010 000 000 270 037 6999
Všeobecné obchodné podmienky
Tvorba webových stránok - Neternity.cz