Zoznam darcov

  • 225,00 EUR Beh pre Dobrý skutok 26.4.2024
  • 100,00 EUR Broker Consulting, a.s. -... 7.2.2024
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 325,00   EUR .

Začal chodiť, keď mal 2,5 roka, rozpráva, mentálne je v poriadku. Pravú stranu má horšiu aj nohu aj ruku. Dávnejšie sme boli na operácii nožičiek v Žiline. Kým rastie musí stále cvičiť, aby sa mu aj tá pravá strana vyvíjala rovnako, ako ľavá, i keď už má aj ruku aj nohu trošku kratšiu, teraz rastom už aj skolióza chrbtice. S rukou je to trošku horšie, jemná motorika je slabá. Teraz chodí do 2. triedy na Strednú internátnu školu pre telesne postihnutých v Levoči, odbor sociálno-výchovný pracovník. Celkom sa mu darí, má veľa kamarátov, smeje sa, rád rozpráva, je to náš zázrak, všetci ho majú radi, snaží sa vyrovnať ostatným rovesníkom.

Chodívame sme na rehabilitačné pobyty do Martina, do Dunajskej Lúžnej, kúpeľov Kováčová. Robíme všetko preto, aby sa jeho stav zlepšoval, alebo aspoň nezhoršoval. Čo je plnoletý, veľmi sa nám situácia zhoršila a zdražela.

Jeho liečba je, ale finančne dosť náročná, všade treba doplácať. Denisko má sestru Kristínku 24 rokov, ktorá vyštudovala dentálnu hygienu v Prešove, kde aj pracuje a robí si ešte externe ďalšie štúdium, ale ho dosť podporuje a pomáha mu a on nám to všetkým vracia svojimi úspechmi. Ja poberám opatrovateľský príspevok na Deniska, môžem sa mu venovať. Môj príjem ale nie je postačujúci, som rozvedená, bývame v podnájme. Peniaze idú väčšinou na liečbu Deniska.

Kováčovú bude mať tento rok, ako samoplatca, keďže nám ju poisťovňa neschválila, pretože po 18 je už nárok, len raz za dva roky, smutné... aspoň na dva týždne by to stálo cca 600 eur a chceli by sme aj znova do Dunajskej Lužnej, čo by mu tiež veľmi pomohlo. Uvidíme, čo sa nám podarí zrealizovať, hlavne z finančého hľadiska..., pretože jeho zdravotný stav by tak všetko potreboval.

Vopred Vám ďakujeme za akúkoľvek finančnú pomoc.
Pozdravuje Vás Denisko s maminkou.

Dobrým skutkom pre Denisa Targoša je finančný dar 1 100 Eur na rehabilitačné a kúpeľné pobyty.

Silvia Targošová
Ružomberok
Tel: 0907310585

Fotogaléria

Transparentný účet: IBAN SK6283300000002002038140